- Машівщина

Уродженцю Селещини, який у березні пограбував заправку в Карлівці, суд призначив покарання

У березні 2021 року на заправці BVS у Карлівці чоловік у балаклаві, погрожуючи касиру запальничкою у вигляді пістолету, забрав гроші з каси. Грабіжника затримали лише наприкінці червня, а у лютому 2022-го суд призначив йому 5 років ув’язнення

1 лютого Полтавський районний суд виніс вирок Юрію Шевелеву, який у березні пограбував заправку в Карлівці. Суд призначив грабіжнику 5 років ув’язнення. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Нагадаємо, що 27 березня, близько 5-ї ранку, у Карлівці невідомий чоловік з пістолетом пограбував заправку BVS. Чоловік в балаклаві зайшов до приміщення АЗС та, погрожуючи працівниці заправки пістолетом, забрав 2750 грн з каси та втік.

Правоохоронці затримали чоловіка лише за 3 місяці після скоєного — 29 червня. До затримання Шепелев встиг продати автомобіль, на якому приїхав на пограбування.

З матеріалів справи відомо, що Юрій Шевелев — уродженець села Селещина Машівського району, має вищу освіту, ніде не працює, одружений та має на утриманні двох неповнолітніх дітей. Чоловік раніше не притягувався до кримінальної відповідальності.

27 березня о 4-й годині, на власному автомобілі Geely він приїхав до лісосмуги у Карлівці, лишив у кущах автомобіль і пішов на заправку. Заздалегідь чоловік придбав балаклаву та рукавички, а також взяв із собою запальничку у вигляді пістолета.

В суді Шепелев провину визнав повністю та підтвердив обставини справи, але наголошував, що справу треба перекваліфікувати — на ч. 1 ст. 187 КК України, яка передбачає покарання від 3 до 7 років позбавлення волі.

Проте суд визнав Юрія Шепелева винним у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаному із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров’я особи, поєднаному з проникненням в інше приміщення (ч.3 ст. 187 КК України). Стаття передбачає покарання — від 7 до 12 років позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Суд врахував обставини, що пом’якшують покарання — щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, скоєння злочину вперше, добровільне відшкодування потерпілому завданої матеріальної шкоди, відсутність можливості настання тяжких наслідків під час вчинення злочину, а також позитивну характеристику, вищу освіту та знаходження на утриманні двох неповнолітніх дітей. Крім того, відсутні обставини, що обтяжують покарання.

Тож суддя Ольга Путря призначила чоловіку 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного майна, а також зобов’язала відшкодувати судові витрати та витрати на проведення експертиз — 16000 грн.

Вирок ще не набрав законної сили та може бути оскаржений в Полтавському апеляційному суді протягом 30 днів.

«Полтавщина»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.