- Полтавщина

На Полтавщині сформують чотири райони

Мінрегіон оприлюднив проект майбутніх районів в Україні. Згідно з ним, на Полтавщині буде чотири: Полтавський, Миргородський, Лубенський та Кременчуцький райони. Проте, ще можливі зміни.
Проект формату майбутніх районів — їхню кількість та склад по кожній області — Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад та територій.

Усього в Україні 490 районів. З провадженням реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, 26 районів повністю покриті об’єднаними громадами, на рівень яких в рамках децентралізації владних повноважень перейшли майже всі повноваження райдержадміністрацій та районних рад.

Території 164 районів покриті ОТГ від 50% до 99%. Це означає, що РДА цих районів здійснюють свої повноваження на менше половині їх території. І лише на території 75 районів (16%) не утворено жодної ОТГ. Фактично, інститут РДА повноцінно функціонує лише на території 75 районів.

У Мінрегіоні звертають увагу на те, що райони є штучними утвореннями для організації на їх території, у першу чергу, державної виконавчої влади, і ключовим тут є максимальна ефективність із мінімальними затратами на її утримання. Послуги, які раніше громадяни отримували в райцентрах, надаватимуться на найближчому до людей рівні — рівні громад, як це сьогодні вже відбувається в об’єднаних громадах, у Центрах надання адміністративних послуг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.