- Машівщина

Голова постійної комісії з питань ЖКГ Іван Сидоренко публічно звернувся до голови Полтавської обласної Ради Олександра Біленького

Робота постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку Полтавської обласної ради заблокована.

Після резонансного засідання в кінці січня, коли ми фахово публічно проаналізували ситуацію з тарифами і фінансовим станом «Полтававодоканалу».

Навіть те засідання стараннями апарату обласної ради відбувалося за відсутності кворуму.

Друге засідання і всі подальші намагання мої, як голови комісії, організувати повноцінну роботу однієї з ключових комісій облрад навмисне блокуються.

Сьогодні в комісії 6 депутатів. Кворум — 4.

Три депутати системно ігнорують засідання, що є грубим порушенням ними законодавства про місцеве самоврядування, про статус депутатів місцевих рад.

Це такі депутати:

  • Мірошніченко Людмила Вікторівна — від політичної партії «Слуга Народу» (включення цієї депутатки до складу комісії взагалі з перших днів викликало подив, так як за фахом і родом занять вона має зовсім інші компетенції).
  • Копотун Костянтин Іванович — від політичної партії «Довіра». На моє пряме питання, чому він не бере участь в роботі комісії, відповів, що фракція партії «Довіра» в Полтавській обласній раді прийняла рішення ігнорувати роботу комісії.
  • Устименко Юлія Сергіївна — від політичної партії «Рідне місто» взагалі уникає спілкування.

Ситуація з блокуванням комісії — штучно створена головою Полтавської обласної ради Олександром Біленьким. До якого я неодноразово усно звертався з цього приводу. У відповідь він створює так звані робочі групи з питань, які входять до компетенції саме ПОСТІЙНОЇ комісії — тарифоутворення в КП «Полтававодоканал» та КП «Полтаватеплоенерго». На відміну від постійних комісій, робочі групи не передбачені Регламентом Полтавської обласної ради. А їхні висновки та рекомендації не мають жодних юридичних наслідків.

Тобто маю всі підстави вважати, що таким чином очільник Полтавської обласної ради, блокуючи роботу постійної комісії, свідомо саботує її роботу. Метою такого саботажу може бути тільки намагання приховати реальний стан справ з використанням коштів обласного бюджету і платників податків «Полтававодоканалом». Тарифи якого — одні з найвищих серед обласних центрів країни. Такі дії Олександра Біленького призвели до втрати контролю депутатами Полтавської облради над використанням коштів. Як наслідок, ми втрачаємо час, щоб реагувати і впливати на тарифоутворення цих двох соціальнозначимих підприємств.

Не розглядаються належним чином також питання забезпечення жителів Полтавської області якісною питною водою (Програма «Питна вода Полтавщини» не прийнята на 2021 та наступні роки), енергозбереження, фінансової допомоги ОСББ за рахунок коштів обласного бюджету, а саме цей напрямок фактично провалений на сьогодні. Та ряд інших суспільно важливих для розвитку Полтавщини питань.

Публічно звертаюся до голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького і голови Полтавської обласної державної адміністрації Олега Синєгубова, колег депутатів.

Дана ситуація неприпустима. Ми обрані людьми, щоб виконувати покладені на нас Законом обов’язки. І будь-які блокування роботи постійної комісії шкодять інтересам наших виборців. Робота комісії має бути негайно розблокована.

Іван СИДОРЕНКО, депутат Полтавської обласної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.