У травні 2023-го року собака вибігла із подвір’я через хвіртку, яку не замкнула дитина. Тварина покусала сусідку, завдавши їй середнього ступеня тяжкості тілесні ушкодження
12 грудня Машівський районний суд Полтавщини виніс вирок власнику собаки, яка покусала сусідку. Жінка отримала травми середнього ступеня тяжкості, а чоловік визнав провину та отримав умовне покарання. Суд також постановив конфіскувати собаку у власника. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.
З матеріалів справи відомо, що обвинувачений — уродженець села Красногірка, має середню спеціальну освіту, розлучений, працює водієм у філії «Укргазвидобування», раніше не судимого.
Чоловік з 2019-го року є власником собаки з кличкою «Царь», кобеля породи американський стаффордширський тер’єр, якого утримував за місцем свого проживання. В суді чоловік пояснив, що зазвичай, коли нікого немає вдома, пса зачиняли у вольєрі.
3-го травня 2023 року обвинуваченого вдома не було. Бабуся його дружини вийшла на город та погано зачинила хвіртку, а слідом за нею вийшла дитина, яка залишила хвіртку відкритою. Саме тоді собака й вибігла з двору. А коли сусідка йшла по вулиці пес напав на неї та почав валити на землю та кусати. Внаслідок укусів жінка отримала травми середнього ступеня тяжкості — зокрема у неї було покусане обличчя, вуха, руки та ноги.
Обвинувачений провину визнав повністю та підтвердив всі обставини. Він пояснив, що того дня йому зателефонувала дружина і повідомила, що пес покусав людину. Він швидко приїхав додому та відвіз потерпілу до лікарні Полтави, де їй надавали медичну допомогу. Також в суді чоловік розповів про два випадки, коли собака вже нападала на людей.
Тому суд, врахувавши все вище вказане, призначив чоловіку 1 рік обмеження волі, але від відбування покарання його звільнили з іспитовим строком — 1 рік. Крім того, засуджений чоловік має відшкодувати потерпілій 80000 грн моральної шкоди та 3000 грн матеріальних збитків.
Також суд постановив конфіскувати собаку у власника. Згідно із процедурою, спочатку тварину помістять до пункту перетримки (там її мають перевірити на сказ та стерилізувати). А далі — у притулок для тварин.